Lapbooki poświęcone krajom anglojęzycznym; plakaty z idiomami w tym języku oraz okładki książek brytyjskich i amerykańskich autorów, a także słowniczki obrazkowe – to wszystko przygotowali uczniowie klas 1-8 z okazji Światowego Dnia Języka Angielskiego. Wspomniane święto obchodziliśmy 23 kwietnia. Wymienione prace można podziwiać na korytarzu szkolnym. Dodatkowo trzecio- i czwartoklasiści zaprezentowali się w przebraniach upodobniających ich do ulubionych postaci z państw, w których oficjalnie używa się mowy angielskiej. Dzień tego popularnego języka obchodzimy w urodziny Williama Szekspira (rok 1564) – wybitnego literata brytyjskiego. Święto ma nam uświadamiać, że warto znać mowę, którą posługują się ludzie w przeszło 100 krajach, a w 35 uznawana jest za oficjalną.