„ZBIERAMTO W SZKOLE” – to projekt ekologiczno – charytatywny, rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Do akcji przystąpiliśmy wraz z przeszło 1450 placówkami oświatowymi w Polsce. Do 27 maja zbieramy złom srebra, rywalizując z innymi szkołami o liczbę zdobytych punktów i nagrody. Dochód z recyklingu zgromadzonych surowców wspomoże budowę studni w Czadzie.
Rozpoczęliśmy też zbiórkę zużytych baterii i zegarków tarczowych. Wkrótce dołączymy do tego wyeksploatowane telefony komórkowe, puszki aluminiowe oraz „dobre monety” (aktualne i wycofane z obiegu – polskie oraz zagraniczne, każda z nich będzie nieść dobro).
Wspólnie zadbajmy o czyste środowisko i pomóżmy podopiecznym misjonarzy ze zgromadzenia sercanów – m.in. mieszkańcom Czadu i Filipin!