15 kwietna 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mali giganci matematyki” dla uczniów klas III Szkół Podstawowych. Wzięli w nim udział uczniowie z 6 Szkół Podstawowych naszego powiatu, łącznie 17 najlepszych matematyków.
Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki.
Młodzi matematycy – reprezentanci szkół, przez 45 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorów konkursu. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników i oczekujących na nich nauczycieli.

1234567891011121314151617181920212223