Szkoła Podstawowa nr 4
im. Stefana Żeromskiego
w Jarosławiu

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

 W dniu 12 listopada 2021 w sali gimnastycznej  państwo Bogusław i Elżbieta Musur spotkali się z dziećmi by ,,przywołać” zapomniane gry i zabawy  i tradycję wspólnego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać przedmioty oraz zabawy, które na skutek przemian lokalnych i historycznych uległy modyfikacjom i przetrwały do dzisiaj oraz te, które odeszły w zapomnienie.  Po obejrzeniu prezentacji, która przybliżyła dzieciom dawne gry podwórkowe, można było samemu przystąpić do zabawy i rozegrać partię  w sztole, cymbergaja czy w gumę. Największym zainteresowaniem  cieszył się wyścig kolarski w kapsle.

Organizatorzy przedsięwzięcia dziękują wszystkim obecnym na spotkaniu za dobrą zabawę.

1234567

facebook

facebook

facebook