Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).Stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe warte 144 900,00 złotych, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Wyposażenie szkoły wzbogaciło się m.in o: drukarkę 3D, aparat cyfrowy, kamerę cyfrową, gimbal, wypalarkę do drewna, okulary ochronne, wagę elektryczną, laminator, ołówki stolarskie, maszynę do szycia, wyrzynarkę stołową, mikser, stolnice, żelazko, opiekacz, wiertarkę stołową, szlifierkę stołową, stoły warsztatowe, tła fotograficzne, oprogramowanie do montażu filmów, laptop, stację lutowniczą, mikrokontrolery, lampę led, mikrofon kierunkowy, zestaw mikroportów, gaśnicę, słuchawki z mikrofonem, narzędzia do obróbki drewna, plansze ścienne, lutownicę, szafy z wyposażeniem narzędzi dla ucznia, pracownię robótek ręcznych, zestaw kulinarny dla ucznia, zestawy elektroniczne i wiele innych.