Szkoła Podstawowa nr 4
im. Stefana Żeromskiego
w Jarosławiu

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Samorząd Uczniowski 2023/2024

Przewodnicząca

Julia Birek - klasa 8 a

 

 

przewodnicząca

 

Zastępca przewodniczącej

Maja Chrapek - klasa 8 b 

 

zastępca

Skład Samorządu Uczniowskiego

Kinga Wolańczyk - klasa 7 b
Daniel Krawiec - klasa 7 b
Kinga Weremińska - klasa 7 c
Karolina Jagieła - klasa 8 a
Olivia Wardyga - klasa 8 b

 

 

 Podziękowania dla darczyńców

 

 

6 tysięcy 600 złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) – tyle udało się zebrać podczas szkolnego kiermaszu i loterii, które odbyły się 25 stycznia. Amatorów kanapek, ciast, ciasteczek i gofrów, a także fantów ukrytych w losach nie brakowało. Przedsięwzięcie towarzyszyło karnawałowej imprezie: zabawie dla dzieci z pierwszego etapu edukacji i dyskotece dla uczniów klas 4-8 (post wcześniejszy). Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Szczególne słowa wdzięczności należą się sponsorom. Ich hojność sprawiła, że nagrody ukryte w losach dały wiele radości, a bufet był obfity. Do grona darczyńców należą:
E.Leclerc w Jarosławiu
Don Mateo - Bar w Markowej
Rodzice
Nauczyciele
Uczniowie
Dziękujemy!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 

 

 

 

Tańczymy z WOŚP

Tym razem w czasie zabawy karnawałowej pierwszego etapu nauczania oraz dyskoteki dla uczniów klas 4-8 wszyscy tańczyli dla WOŚP. Impreza odbyła się 25 stycznia. Cały dochód Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców przeznacza na walkę z powikłaniami płucnymi po pandemii koronawirusa ❤❤❤
 

 

 

 

 

 

Karnawał z WOŚP

25 stycznia upłynął w szkole pod znakiem karnawałowych tańców. Tym razem graliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Dochód z imprezy wspomoże główny cel 32. finału akcji – leczenie płuc po pandemii. Przed południem bawiły się dzieci z klas młodszych, a wieczorem uczniowie drugiego etapu edukacji. Pląsom na parkiecie towarzyszyły różne atrakcje. Ogromnym wzięciem cieszyła się loteria fantowa oraz bufet. W tym ostatnim można było kupić m.in. kanapki, ciasta i ciasteczka. Jednak największą furorę robiły na świeżo przygotowywane gofry. Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie przedsięwzięcia: rodzicom, nauczycielom, młodzieży oraz sponsorom.

 

 

 

Tańczymy dla WOŚP

28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem gra na rzecz ośrodków pulmonologicznych. W ten sposób wspiera leczenie płuc po pandemii koronawirusa. Tymczasem Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski już rozpoczęły działania. Przedstawiciele tych organizacji kwestują na terenie szkoły. Konto WOŚP zasilimy też dochodem z karnawałowej dyskoteki, którą planujemy na 25 stycznia.

FB IMG 1704776798508

 

Przedświąteczny wieczór filmowy

Szkoła pełna uczniów, którzy z własnej woli przyszli tutaj na godz. 17 i spędzili w murach "Czwórki" trzy godziny - tak w skrócie można opisać czwartkowy (21 grudnia) przedświąteczny wieczór filmowy. W przedsięwzięciu wzięło udział 96 uczniów klas 4-6. Opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas starszych. Tym razem siedzenie w ławkach nie wchodziło w grę. Podczas projekcji filmów widzowie byli zaopatrzeni w poduszki, koce, śpiwory, karimaty - tak, by każdemu było wygodnie. Do tego obowiązywał luźny strój ze świątecznym akcentem. Jak w prawdziwym kinie, nie zabrakło też przekąsek. W przerwie można było porozmawiać, pożartować i pokolędować. Atmosfera była nie do opisania. Dlatego z pewnością kolejne tego typu wieczory przed nami...

1234

 

 

Masz pomysł, jak spędzić andrzejki? Samorząd Uczniowski zaprasza szósto,-siódmo- i ósmoklasistów na dyskotekę szkolną. Do zobaczenia 30 listopada!

 

401144223 829175702339851 1203977163888817330 n

 

 

Jakie książki powinny znaleźć się w katalogu szkolnej wypożyczalni?

 

Jakie książki powinny znaleźć się w katalogu szkolnej wypożyczalni? Na to pytanie 30 października odpowiadali uczniowie drugiego etapu edukacji. Ankieta, przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski i naszą bibliotekę, da jasną odpowiedź, co chcieliby czytać młodzi ludzie. Pozwoli to, w miarę możliwości, na zakup wskazanych przez dzieci i młodzież pozycji literatury.
1234567

 

 

 

 

 

 

 Zbiórka dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach

 

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w jesienną edycję szkolnej zbiórki na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Niestety, w czasie wakacji przybyło bezpańskich psów i kotów, a skromny budżet podprzemyskiej placówki nie pozwala na zakup dodatkowej żywności. Jak zawsze, drodzy Uczniowie i Rodzice, udowodniliście że można na Was liczyć. Czworonogi otrzymały od nas pokaźną ilość karmy. Pamiętaliście również o przekazaniu koców i misek. ❤❤❤

123

 

 

 

Za nami tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Odbyły się one 27 września. Prawo do głosowania miał każdy uczeń klas 5-8, o funkcję przewodniczącego ubiegało się 7 osób. Wyniki podamy niebawem.

1234567

 

 

Urna, komisja wyborcza, karty z nazwiskami kandydatów – tradycyjnie już tak będą wyglądały wybory do Samorządu Uczniowskiego, które przeprowadzimy 27 września. Prawo do głosowania przysługuje wszystkim piąto- szósto-, siódmo- i ósmoklasistom. Zachęcamy do poparcia swojego kandydata. Wybory zostaną przeprowadzone na parterze, na korytarzu.
W tym też miejscu odbywa się prezentacja ubiegających się o funkcję w samorządzie oraz ich programów. Wśród kandydatów znaleźli się: Julia Birek (8 a), Karolina Jagieła (8 a), Maja Chrapek (8 b), Olivia Wardyga (8 b), Daniel Krawiec (7 b) i Kinga Weremińska (7 c).

 123

 


 

 

      Zasady działania Samorządu Uczniowskiego:

1.   Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły, a jego przewodniczący, zastępca

      i członkowie zarządu wybierani są na początku roku szkolnego w głosowaniu

      tajnym przez społeczność szkoły.

2.   Samorząd może przedstawiać dyrektorowi szkoły oraz radzie pedagogicznej  

      wnioski i opinie dotyczące realizacji podstawowych praw uczniów, takich jak:

 

      1) prawo do zapoznawania się z programem nauczania, z jego treścią,

          celem i stawianymi wymaganiami;

      2) prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu;

      3) prawo do organizacji życia szkolnego, umożliwiające zachowanie właściwych

          proporcji między wysiłkiem szkolnym a możliwością rozwijania i zaspokajania

          własnych zainteresowań;

      4) prawo redagowania i wydawania gazety szkolnej; prowadzenia strony

          internetowej itp.

      5) prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz

          rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi

          w porozumieniu z dyrektorem;

      6) prawo wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna samorządu.

 

3.   Samorząd, w porozumieniu z dyrektorem szkoły i swoimi opiekunami, może

      podejmować działania z zakresu wolontariatu.

facebook

facebook

facebook

facebook

logo unii europejskiej