#Wszystkieśmiecisąnasze- to hasło tegorocznej akcji #sprzątanieświata, do udziału w której przyłączyliśmy się 16 września. Jej organizatorem w całej Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia, a w naszej lokalnej społeczności – Urząd Miasta Jarosławia. Uczniowie od najmłodszych do najstarszych porządkowali przydzielony teren, czyli osiedle Armii Krajowej, plac wokół szkoły oraz Park Miejski. Do osobnych worków trafiały: szkło, metal i plastik, papier oraz odpady zmieszane. Dzieci mocno zaangażowały się w przedsięwzięcie. Usuwały nieczystości z uliczek, trawników czy piaskownic. Pamiętaliśmy o miejscach ustronnych, gdzie nie brakuje porzuconych butelek, puszek, a nawet desek, listewek itp.

13141516171819202122232425