„Czytanie dla pokoju” – to tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzimy w październiku. Z tej okazji przystąpiliśmy do przeglądu czytelniczego, jaki organizuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie. Warunkiem było stworzenie krótkiego filmu, prezentującego urywki tekstów prozatorskich i poetyckich, związanych z tematyką wojny i pokoju. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki „Oblicza wielkości”, której autorami są: Teresio Bosco, Maria A. Trapp i Sally Trench. Nagranie wieńczy utwór Wisławy Szymborskiej „Koniec i początek”. Najciekawsze prezentacje z podkarpackich szkół zostaną wyświetlone podczas wojewódzkiej konferencji „Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju”. Wszystkie zaś będą dostępne na specjalnym kanale youtube.