16 października po raz dziesiąty obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski postanowił następnego dnia zorganizować szkolenie z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, u których doszło do NZK (nagłego zatrzymania krążenia). Pamiętajmy, że w takiej sytuacji należy jak najszybciej podjąć resuscytację krążeniowo – oddechową (uciskanie klatki piersiowej połączone z wykonywaniem oddechów ratowniczych) i prowadzić ją do powrotu czynności serca u chorego lub do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Jeśli jest taka możliwość, skorzystajmy z defibrylatora AED.