Po raz kolejny włączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, mającej na celu pielęgnowanie wdzięczności wobec zmarłych bohaterów walczących o wolność Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie klas ósmych i najmłodsi odwiedzili Stary Cmentarz w Jarosławiu, który swoimi początkami sięga dalej niż np. Cmentarz Łyczakowski czy Warszawskie Powązki. Spoczywają tu m.in. powstańcy listopadowi i styczniowi, uczestnicy bitew II wojny światowej czy Michał Zieliński – uczestnik kampanii wrześniowej, autor słów i muzyki do popularnej piosenki wojskowej „Serce w plecaku”. Przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie uprzątnęli mogiły, zapalili znicze oraz zatrzymali się w ciszy i modlitwie przy szczątkach bohaterów narodowych związanych z naszym miastem. Z kolei na 2 listopada Samorząd Uczniowski zaplanował odwiedzenie grobów nauczycieli naszej szkoły na Nowym Cmentarzu przy ul. Krakowskiej.