Od początku roku szkolnego uczniowie kl. 1 b i 1 c realizują zajęcia w ramach programu "Edukacja globalna dla najmłodszych". We wrześniu głównym tematem był „Dzień bez samochodu”. Dzieci poznały środki transportu, obserwowały ruch drogowy i zapoznały się z zaletami jazdy na rowerze. Dodatkowo wykonały "Ekologiczny pojazd", wykorzystując surowce wtórne. W październiku uczestnicy programu skoncentrowali się na treściach prozdrowotnych, nawiązując do obchodzonego Światowego Dnia Żywności. Prawidłowo odczytali piramidę zdrowia, wyróżniając produkty znajdujące się na kolejnych piętrach. Wskazali choroby cywilizacyjne związane ze złym sposobem odżywiania, zaprezentowali też swoje prace dotyczące zdrowego posiłku. Trzeci miesiąc programu poświęcony był czystemu powietrzu. Uczniowie przeprowadzali związane z tym doświadczenia, poznali źródła zanieczyszczeń oraz wykonali pracę plastyczną pt. "Miasto wolne od smogu". Stworzyli również klasowy ogródek, sadząc rośliny doniczkowe, które są przecież źródłem tlenu. Rodzice pierwszoklasistów aktywnie włączyli się w realizację przedsięwzięć, wykonując z dziećmi zadania tematyczne. Chodziło o wspólną wycieczkę rowerową, przygotowanie zdrowego posiłku czy zaobserwowanie zanieczyszczeń środowiska.

1234567891011121314151617181920212223242526