Warsztaty z zakresu elektroniki, druku 3 D i multimediów poprowadzili 25 stycznia w naszej szkole edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości – inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowanej wraz z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu u młodych ludzi kompetencji przyszłości (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), a także wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami. Uczniowie, którzy zdecydowali się poświęcić jeden dzień ferii na edukację, sporo dowiedzieli się m.in. na temat sztucznej inteligencji, rozpoznawania gestów i sieci neuronowych. Zajęcia odbyły się dzięki współpracy szkoły z jarosławską filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu działającej przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie.
123456789101112131415161718192021222324