Konkurs „1 z 9” dla uczniów klas szóstych był kulminacyjnym momentem obchodów Szkolnego Dnia Matematyki, które odbyły się 14 marca. Reprezentanci szóstoklasistów musieli zmierzyć się m.in. z matematycznymi skojarzeniami, rebusami czy wyrazami zawierającymi w sobie liczbę Pi. Grupowo najlepsza okazała się klasa 6 c, miejsce drugie przypadło rówieśnikom z oddziału „a”. Indywidulanie w finale rozgrywek znaleźli się: Mikołaj Kędzior (6 a), Piotr Buszewski (6 c) i Paweł Barski (6 c). Piotrek zdobył główną nagrodę, Paweł uplasował się na drugiej pozycji, a Mikołaj – na trzeciej. Zawodom towarzyszyły prezentacje multimedialne na temat roli królowej nauk w powszednim życiu oraz występy wokalne. To, jak niezbędna jest znajomość matematyki na co dzień, można było sobie uświadomić, oglądając plakaty rozmieszczone na terenie szkoły. Finał cyklicznego projektu „Dzień Matematyki” był także czasem podsumowania licznych konkursów dla uczniów klas 4 – 8. Wśród najmłodszych święto uczczono poznawaniem figur geometrycznych.

123456789101112131415161718192021222324