Przedstawiciele naszej szkoły, wraz ze sztandarem, uczestniczyli 13 kwietnia w parafii Chrystusa Króla w uroczystościach patriotyczno – religijnych , upamiętniających dwie rocznice: zbrodni katyńskiej (1940 r.) i katastrofy smoleńskiej (2010 r.). – Tylko cichy las miał być świadkiem mordów dokonanych przez NKWD na ponad 20 tysiącach naszych rodaków, z czego połowę stanowili oficerowie wojska i policji. Pamięć o ofiarach przetrwała jednak do dziś – zaakcentował w kazaniu ks. abp Adam Szal. Metropolita Przemyski wspomniał również 96 osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 r., lecąc do Smoleńska na obchody siedemdziesiątej wówczas rocznicy tej bestialskiej zbrodni. Po Mszy św. odbył się Apel Poległych i złożenie wiązanek przed Pomnikiem Pamięci Narodowej.