Najstarsi uczniowie uczcili 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim (19 kwietnia 1943 r.) – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Ósmoklasiści przygotowali żonkile. Wręczyli je swoim nauczycielom, a także uczestnikom akcji sadzenia drzew (o przedsięwzięciu informowaliśmy we wcześniejszym poście). Obdarowani wysłuchali historii Marka Edelmana – człowieka ocalonego podczas akcji likwidacji getta, który przez lata, 19 kwietnia, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta żółte kwiaty, m.in. żonkile. W szkole można też obejrzeć wystawę poświęconą tamtym tragicznym chwilom. Symbol powstania w getcie pojawił się również na ubraniach przedstawicieli klas siódmych – oni to niebawem przejmą inicjatywę organizowania tego typu akcji.