Uczniowie klasy 8 e mogli przez chwilę poczuć się jak radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Zasiedli też w fotelach marszałka i wicemarszałków Podkarpacia. Wszystko za sprawą wycieczki do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, którą odbyli 20 kwietnia. Pani Izabela Fac oprowadziła ósmoklasistów po gmachu i zaznajomiła ze specyfiką pracy osób decydujących o losach naszego województwa. Z kolei Pani Barbara Pelczar – Białek, dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu, zachęciła młodzież do sięgania po stypendia przewidziane dla najzdolniejszych uczniów Podkarpacia. Wizyta w urzędzie była też okazją do odbycia krótkiej lekcji historii. W holu gmachu uczestnicy wyprawy obejrzeli wystawę obrazów Niny Zielińskiej – Krudysz. Ekspozycja nosi tytuł „Schowaj matko suknie moje” i jest częścią projektu „Ciche bohaterki”, poświęconego kobietom uczestniczącym w powstaniu styczniowym.
 123456789101112131415161718192021