„Moja Mała Ojczyzna” – to tytuł projektu, w którym biorą udział uczniowie klasy 1 c. W ramach jego realizacji, pierwszoklasiści zwiedzili Podziemne Przejście Turystyczne. Zapoznali się tam z wyposażeniem 11 sal, podziwiając m.in. dawną ceramikę, kuchnię mieszczańską czy makietę Jarosławia sprzed lat. Kolejna oryginalna lekcja lokalnej historii odbyła się na terenie Opactwa. Jej uczestnicy poznali dzieje tego miejsca. Zwiedzili także Salę Papieską oraz czasowe i stałe ekspozycje. Szczególnym powodzeniem cieszyły się chwile spędzone w Czarnej Kaplicy oraz w studiu Ave Maria, będącym oddziałem diecezjalnej rozgłośni Radia Fara.