Za nami rozstrzygnięcie dwóch konkursów o zasięgu powiatowym, których organizatorem jest nasza szkoła. Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród miało miejsce 8 maja. W progi „Czwórki” zaprosiliśmy laureatów zmagań literackich oraz historyczno – plastycznych. Oba przedsięwzięcia mają charakter cykliczny. Pierwszy z konkursów nosi tytuł „I Ty możesz być autorem książki”. W tym roku zadaniem uczestników pisarskich zmagań było stworzenie listu stylizowanego na szesnastowieczne czasy. Należało wcielić się w postać ówczesnego kupca, który bierze udział w jarmarku jarosławskim i w swojej korespondencji dzieli się wrażeniami z pobytu w grodzie nad Sanem.
Drugi konkurs, pt. „Złoty wiek Jarosławia”, przyciągnął miłośników dziejów miasta oraz rysunku. Uczniowie przygotowali komiksy, w których – jako przewodnicy z epoki Anny Ostrogskiej – oprowadzili turystów po Jarosławiu.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali upominki, dyplomy oraz antologię wyróżnionych prac literackich i historyczno – plastycznych.
A oto zwycięzcy:
„I Ty możesz być autorem książki”
Miejsca pierwsze:
Klasy 4
Maja Paluch (Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu) i Nina Szymańska (Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek)
Klasy 5:
Maja Osińska (SP 4) i Mikołaj Smorąg (SP 4)
Klasy 6
Kinga Weremińska (SP 4) i Mikołaj Kędzior (SP 4)
Klasy 7
Olivia Wardyga (SP 4) i Dominik Tamsaout (SP 4)
Klasy 8
Lena Lachowska (SP 4), Zuzanna Kiełt (SP 4) i Jakub Rzetelski (SP 4)
Miejsca drugie:
Klasy 5
Maciej Żyta (SP 4)
Klasy 6
Dawid Wańczycki Drąg (SP 4)
Klasy 8
Patrycja Zazula (SP 4), Adrianna Blok (SP 4) i Karolina Kasperek (SP 4)
Miejsca trzecie:
Klasy 5
Maja Chomont (SP 4)
Klasy 8
Jakub Dziura (SP 1), Wiktoria Olejarz (SP 4) i Mateusz Maciąga (SP 4).
„Złoty wiek Jarosławia”
II miejsce: Karina Szurek (SP 2) i Wiktoria Kamińska (SP 4)
III miejsce: Michał Dubanik i Jakub Dubanik (Szkoła Sióstr Niepokalanek)
Wyróżnienie:
Piotr Kawalec (SP 2)
I miejsce: Emilia Kamińska (SP 4)
II miejsce: Jakub Rzetelski (SP 4)
Gratulujemy!
123456789101112131415161718192021222425262728293031323334236