Poczet sztandarowy oraz uczniowie klasy 7 b i 8 e wraz z Panią Dyrektor i nauczycielami – to reprezentacja szkoły uczestnicząca w obchodach Dnia Patrona Miasta. Uroczystości, z udziałem władz lokalnych oraz członków rodziny miejscowego męczennika, odbyły się 13 czerwca w kościele Matki Bożej Bolesnej. Rozpoczęła je projekcja filmu "Błogosławiony o. Michał Czartoryski - rodzinne wspomnienia". Następnie sprawowana była Msza św. w intencji mieszkańców Jarosławia. Zwieńczeniem ceremonii było złożenie kwiatów pod tablicą usytuowaną na budynku klasztoru. Upamiętnia ona dominikanina z Pełkiń, który otoczył duchową opieką powstańców warszawskich. Swój wybór pozostania z obrońcami stolicy do ostatnich chwil, nasz Patron przypłacił życiem.