To, że w wielu popularnych produktach jest mnóstwo cukru, wiemy chyba wszyscy. Jednak czym innym jest samodzielne zmierzenie tej zawrotnej dawki w różnego rodzaju napojach i sokach. Taką możliwość mieli 28 września uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych. Wszystko dzięki warsztatom zdrowego żywienia, które poprowadzili pracownicy naukowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW / Warsaw University of Life Sciences). Zajęcia w naszej szkole były nagrodą za pierwsze miejsce na Podkarpaciu w ogólnopolskim konkursie „JEŻ – owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”, odbywającym się w ramach programu edukacji żywieniowej.