Niezwykła lekcja, poświęcona Powstaniu Warszawskiemu, odbyła się 30 listopada na korytarzu drugiego piętra. Jej adresatami byli uczniowie klas czwartych, szóstych i siódmych. Zajęcia poprowadzili ósmoklasiści, którzy zakończyli właśnie trzymiesięczną realizację projektu BohaterON – włącz historię! Najstarsi w szkole, od września zdobywali wiedzę o zrywie narodowym z 1944 r., wysyłali życzenia powstańcom oraz opracowywali odpowiednie prezentacje. Zwieńczeniem była lekcja, w czasie której młodsi uczniowie mogli przenieść się do powstańczej stolicy, zobaczyć ówczesne stroje, broń, usłyszeć wyjące syreny itp. BohaterON jest ogólnopolską kampanią, mająca upamiętnić uczestników walk toczących się przed 79 laty w stolicy oraz edukować Polaków w tej materii i wzmacniać poczucie tożsamości narodowej.