„Dzielić się dobrym słowem jak kromką chleba…” – to przewodnie hasło V Powiatowego Konkursu Poetyckiego, w którym nasze dwie uczennice zajęły czołowe lokaty, a jedna wyróżnienie. Wręczenie nagród odbyło się 1 grudnia w Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Anny Jenke w Jarosławiu . Pierwsze miejsce w poetyckich zmaganiach zdobyła Maria Kłoda z klasy 8 b. Jej wiersz „Jak nazwać słowa?” został zaprezentowany na rozpoczęcie uroczystości. Jury doceniło również utwór „Najprostsze słowa, co znaczą wiele”, napisany przez Milenę Bułas (kl. 8 b). Uczennica otrzymała drugą nagrodę. Wśród wyróżnionych prac znalazł się tekst „Podziękowania dla Ani!” Kingi Weremińskiej z klasy 7 c. Gratulujemy!
W twórczych potyczkach zmierzyli się uczniowie klas siódmych i ósmych z terenu 3 powiatów: jarosławskiego, łańcuckiego i przeworskiego. Przy ocenie wierszy, komisja brała pod uwagę: nawiązanie do życia i działalności Służebnicy Bożej Anny Jenke, zgodność z tematem konkursu, dobór środków artystycznego wyrazu oraz wartości literackie.