Niecodzienne zajęcia na temat środków pieniężnych i odpowiedzialności za nie odbyli 12 grudnia ósmoklasiści. Na początek odwiedzili Izbę Administracji Skarbowej oraz Urząd Celno – Skarbowy w Rzeszowie. Tam przybliżyli sobie zagadnienia związane z podatkami. Poznali również zagrożenia, jakie niesie ze sobą pokusa szybkiego zarobku, czyli hazard. Po powrocie do Jarosławia, uczniowie udali się do Banku Pekao SA. Tematem spotkania z tamtejszymi pracownikami były sposoby oszczędzania, bezpiecznego przechowywania gotówki oraz korzystania z obcych walut. Wszystko odbyło się w ramach realizacji rządowego programu edukacyjnego „Lekcje o finansach”. Na koniec młodzież w praktyce posłużyła się środkami płatniczymi, wspólnie relaksując się przy pizzy. Przedłużeniem przedsięwzięcia będzie poniedziałkowe (18 grudnia) wyjście do Sądu Rejonowego i wtorkowe warsztaty z doradcą finansowym.