Ósmoklasiści kontynuowali 18 i 19 grudnia realizację rządowego programu edukacyjnego „Lekcje o finansach”. Po ubiegłotygodniowej wizycie w Izbie Administracji Skarbowej i Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie oraz jarosławskiej siedzibie Banku Pekao SA (szczegóły we wcześniejszym poście) przyszedł czas na poznanie konsekwencji nieuczciwego korzystania z pieniędzy oraz praktycznych sposobów oszczędzania i planowania budżetu domowego. Pierwszego dnia uczniowie udali się do Sądu Rejonowego, gdzie ich przewodnikiem był sędzia Wydziału Karnego, Pan Damian Bar. Nazajutrz w szkole odbyli zajęcia z doradcą finansową, Panią Anną Miarecką.