Spieszymy poinformować, że według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Podstawowych 2024, znaleźliśmy się w gronie tysiąca najlepszych tego typu placówek. Pod uwagę brane były wyniki egzaminów ósmoklasistów oraz osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych. Zestawienie opublikował portal WaszaEdukacja.pl, którego celem jest wspieranie rodziców w odpowiednim wyborze szkoły dla swoich pociech. Warunki do wzięcia udziału w plebiscycie spełniło 10 735 polskich szkół, z czego komisja wybrała tysiąc podmiotów. Wśród nich są 22 szkoły z Podkarpacia, region przemyski reprezentuje 5 placówek. W powiecie jarosławskim jesteśmy jedyną publiczną podstawówką z takim osiągnięciem. Jak podkreśla portal WaszaEdukacja.pl, szkoły ujęte w rankingu nie tylko skutecznie przygotowują uczniów do egzaminu i dostania się do wymarzonego liceum czy technikum. Wspierają także rozwój młodych ludzi w obszarach ich konkretnych zainteresowań.