Ósmoklasiści z pocztu sztandarowego reprezentowali naszą szkołę podczas ponownego pochówku śp. gen. bryg. Wacława Scaevoli-Wieczorkiewicza oraz jego małżonki, Janiny Scaevoli-Wieczorkiewicz. Prochy generała i najbliższej mu osoby sprowadzono z Genewy po 55 latach od pogrzebu. Uroczystości odbyły się 27 marca na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Szczytniańskiej. W naszym mieście Wacław Wieczorkiewicz zamieszkał w roku 1926 – jako dowódca 24. Dywizji Piechoty, a następnie Garnizonu Jarosław. Kilka lat później zainicjował powstanie Stowarzyszenia Miłośników Dawnego Jarosławia, zostając pierwszym prezesem tejże organizacji. W 1936 roku, w uznaniu zasług dla grodu nad Sanem, otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Jarosławia. Janina i Wacław Wieczorkiewiczowie spoczęli teraz w kwaterze zasłużonych najnowszego cmentarza miejskiego. Z inicjatywy Rady Miasta przeżywamy właśnie Rok Generała Wacława Scaevoli-Wieczorkiewicza, co będzie służyło lepszemu poznaniu sylwetki tej zasłużonej dla Jarosławia postaci.