Nasza szkoła zdobyła certyfikat „Zaczytana Szkoła”
Aby zdobyć ten certyfikat należało wykonać osiem zadań konkursowych.
Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Zadania konkursu „Zaczytana Szkoła” były następujące:
1. Przeprowadzenie szkolnego konkursu ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”.
2. Zaprojektowanie przez ucznia żywej okładki swojej ulubionej książki.
3. Przygotowanie przez uczniów krótkiego komiksu na dowolny temat.
4. „Moje zakończenie” – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki/opowiadania.
5. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Zaczytana szkoła”.
6. Zorganizowanie w domach, przez uczniów i ich rodziców dnia wspólnego czytania, pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”.
7. Zorganizowanie konkursu dla uczniów, na napisanie recenzji ulubionej książki.
8. Samodzielne zapoznanie się uczniów z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza.

Nasi uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w realizację wszystkich zadań.

SKMBT C28021041908170 1