Samorząd Uczniowski ogłasza akcję zbierania różańców dla żołnierzy ukraińskich. Jak się okazuje, obrońcy swojej Ojczyzny walczą nie tylko za pomocą broni, ale także duchowo. Zapotrzebowanie na różańce jest ogromne. Pierwsza ich partia (ok. 10 tys. sztuk dołączonych do paczek żywnościowych) trafiła na tereny położone bliżej Polski. Teraz o taki sam dar proszą walczący z innych części Ukrainy.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja czasopisma "Któż jak Bóg" z miejscowości Marki. Tam właśnie prześlemy zebrane w szkole dewocjonalia, które następnie pojadą w głąb Ukrainy.
Prosimy więc o przynoszenie różańców (mogą być nowe lub używane, byle nie były zniszczone) w dniach 8-10 marca.
Uczniowie z Samorządu będą zbierać je po klasach.
Z góry dziękujemy!