Miło nam poinformować, że nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymała 15 tys. złotych m.in. na zakup  książek do biblioteki szkolnej.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek.

Zapisy "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"Piorytet 3 Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Należy zaznaczyć, że organ prowadzący naszą szkołę - Gmina Miejska Jarosław w ramach NPRC przeznaczyła 3 tys. złotych (jako wkład własny) na zakup m.in. książek do biblioteki szkolnej.